LOJİSTİK

Günümüzde bir çok sektörde müşteri talebi dalgalanması ve bunun sonucunda ihtiyaç duyulan esnek lojistik yönetimi kabiliyetleri rekabetçi olabilmenin en temel unsuru haline gelmiştir. Müşteri talebi ile belirlenen belli miktardaki girdi bileşenlerini üretim sürecindeki tayin edilmiş olan alana, önceden belirlenen zamanda iletmek ve aynı uzantıda müşterinin istediği miktar, kalite ve zamanda ürün ve hizmetleri ona ulaştırabilmek lojistik faaliyetinin ana amaçlarının başında gelmektedir.

Yalın JIT üretimi talep dalgalanmasında şirketler açısından büyük önem taşıdığından ötürü envanter durumunun süreklilik arz eden bir şekilde yönetimi önemlidir. Çünkü üretim süreci tedarik zinciri sevkiyat hataları, dahili veya harici lojistik kesintileri ve parça siparişinin yanlış yönetimi vb. nedenlerle kesintiye uğrayabilir.

Yaptığımız çalışmalar ile:

Lojistik süreç ve sistemleri tasarımı,
Yalın lojistik çalışmaları ile iç ve dış lojistik süreçlerinin hızlandırılması,
Süreç ve Proses Standardizasyonu,
Küçük partiler ve sıralı teslimat yöntemleri ile süreç basitleştirme,
Üretim ve lojistik sistemleri entegrasyonu,
Manuel veya e-Kanban sistemleri kurulumu gibi saha uygulamaları dahil geliştirme destekleri vermekteyiz.

Bunların yanında:
Dış Lojistik Teslim süreleri kısaltma çalışmaları amaçlı alternatif taşıma yöntemleri uygulaması ve taşıma noktalarını en aza indirme, Pick-up noktalarının ve verimliliğinin artırılması gibi dış lojistik çalışmaları yürütmekteyiz

Lojistik Maliyeti Azaltma Amaçlı:
Ambalaj yoğunluklarını artırma vb. kaizen çalışmaları,
Yükleme verimliliğinin iyileştirilmesi,
Ambalaj malzemesi re-engineering çalışmaları vb. kaizenleri de birlikte sahada yapılmaktadır,